Smaku W DOMU

SEX&COOK, CZYLI KSIĄŻKA KULINARNA IDEALNA DLA KAŻDEGO

13 lutego 2020

Wszyscy chyba znamy to stare, dobre przysłowie mówiące, że droga do serca człowieka prowadzi przez żołądek. Pod koniec stycznia premierę miała książka kulinarna Sex&Cook – Miłość od kuchni, autorstwa seksuologa Roberta Kowalczyka i kucharza Michała Toczyłowskiego.
Świat kulinariów jest spleciony z życiem erotycznym w sposób bezsprzeczny, jak dokładnie? Dowiecie się z tego artykułu i recenzji książki. 

Sex&Cook Miłość od kuchni, recenzja książki kucharskiej, nowości gastronomiczne, kwestia smaku, jeelenka, Michał Toczyłowski, Robert Kowalczyk

SEKS I GOTOWANIE

Pierwsza część książki to czterdzieści stron merytorycznej wiedzy wyłożonej przez dr. Roberta Kowalczyka, który skupia się na trzech ważnych aspektach. W pierwszej kolejności wyszczególnia rodzaje diety i jej składniki, wpływające na intymną sferę życia. Następnie interpretuje wszystkie zmysły, które mają wpływ na odbiór naszej seksualności. Na sam koniec wyróżnia afrodyzjaki. Czy wiedzieliście, że środkami działającymi pobudzająco na nasze receptory nerwowe i ośrodki seksualne w rdzeniu kręgowym jest gałka muszkatołowa, gorczyca lub jałowiec? Wiedza w książce poparta jest badaniami i nie zapomina także o dziale, w którym konkretnie pokazuje, jakie czynniki zabijają pożądanie i jak z nimi walczyć. Nasze nawyki żywieniowe jak najbardziej idą w parze z seksem. Mamy silny wpływ na to jak nasze życie seksualne może wyglądać, mając na względzie to co jemy.

Druga część książki to piękna interpretacja tego, co można wyciągnąć z pierwszej części książki. Michał Toczyłowski, znakomity kucharz młodego pokolenia daje nam swoimi przepisami prawdziwą ucztę, która może rozpalić nie tylko zmysł smaku, ale także wzroku, dotyku i węchu. Za zdjęcia odpowiada Aga Murak, która bezbłędnie pokazała korespondencję ciała z jedzeniem. Jesteśmy kuszeni do otworzenia się na nowe smaki i oryginalne celebracje. Jedzenie nago, karmiąc się apetycznymi kąskami, może być przyjemnym przekroczeniem granicy z partnerem i wprowadzeniem gry wstępnej na inny poziom świadomości. Chociaż spodziewałam się trudniejszych receptur ze względu na doświadczenie jakie ma Michał w sztuce kulinarnej, po przeczytaniu całej książki kulinarnej zrozumiałam, że grupą docelową nie są profesjonaliści, a osoby, które mogą dopiero co zaczynać przygodę z gotowaniem. Większość przepisów jest bardzo intuicyjna, bazująca na łatwo dostępnych produktach. Ułatwieniem może okazać się także alfabetyczny spis potraw oraz podzielenie uczty na przystawki, zupy, dania główne i desery. 

Sex&Cook Miłość od kuchni, recenzja książki kucharskiej, nowości gastronomiczne, kwestia smaku, jeelenka, Michał Toczyłowski, Robert Kowalczyk

POBUDZENIE

Z pewnością książka kulinarna Sex&Cook dr. Roberta Kowalczyka i kucharza Michał Toczyłowskiego to publikacja, którą warto mieć na swojej półce. Stworzyli oni wartościową treść, która pobudzi czytelnika i zainspiruje do seksualnej uczty. Podpowie, które produkty pozytywnie wpływają na nasze libido, a które nie oraz wyjaśni jak bardzo dieta wpływa na jakość życia erotycznego. Gdybym zaczynała przygodę z gotowaniem, chciałabym zainspirować partnera do większej aktywności fizycznej, pobudzając jego zmysły i wpływając na nasze życie seksualne lub zwyczajnie urozmaicić swoją dietę o nowe przepisy, które wyniosą nie tylko nasze kubki na wyżyny, ale także nasze pożądanie – to długo bym się nie zastanawiała. Od razu bym ją kupiła. Do tego książka jest przepięknie wydana, o co oprócz Agnieszki Murak zadbało wydawnictwo Filo, które bardzo lubię ze względu na prezentowaną sztukę kulinarną w ich książkowej odsłonie. Prezent w postaci książki może być nie tylko fajnym pomysłem na zbliżające się walentynki, ale także pretekstem do lepszego życia. W końcu przez żołądek do serca!

SEX&COOK
Cena 49 zł
Link do książki

Czy moją recenzję książki kulinarnej Sex&Cook uważasz za wartościową treść? A może znasz kogoś komu również przypadłby do gustu?
Będzie mi bardzo miło jeśli dalej go udostępnisz. Dziękuję. 

Zapraszam też na mojego instagrama i facebooka, gdzie możesz być ze wszystkim na bieżąco.

Zobacz także

No Comments

Leave a Reply