close search

popularne tagi

Autorki

Głodna platforma korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

To jest artykuł, który promuje kampanię „To jest nasz drób! Wysoka jakość, europejska gwarancja” Więcej informacji na temat całego projektu przeczytasz tutaj, a jeśli chcesz nawiązać ze mną współpracę, zobacz jakie masz możliwości tu.

To jest nasz drób!

„Białko jest zdrowe”- mówili. Jedz wiejskie produkty, warzywa prosto z pola, jajka od szczęśliwej kury. Świadome życie bywa trudne. Musisz orientować się co badają naukowcy, z czego mamy realny pożytek i jak zdrowo się odżywiać, ale z głową. Jak się okazuje, ważne jest dla nas pochodzenie produktów. Zatem jak to wygląda w przypadku europejskiego drobiu?

To jest artykuł, który promuje kampanię „To jest nasz drób! Wysoka jakość, europejska gwarancja” Więcej informacji na temat całego projektu przeczytasz tutaj, a jeśli chcesz nawiązać ze mną współpracę, zobacz jakie masz możliwości tu.

Spotkania kulinarne to nie tylko warsztaty, premiery produktów czy degustacje. To także wiedza merytoryczna i poznanie osób, które specjalizują się w konkretnym temacie. Właśnie takie są spotkania w Akademii Kulinarnej Whirlpool. Warsztaty odbywają się na warszawskiej Pradze i dotyczą poznania produktów wysokiej jakości. Tuż przed drugim lockdownem odbyło się spotkanie, podczas którego zostały omówione fakty i mity, dotyczące drobiu, o których warto pamiętać przy codziennych zakupach.

TO JEST NASZ DRÓB! WYSOKA JAKOŚĆ, EUROPEJSKA GWARANCJA.

Chociaż aktualnie dążymy do ograniczania mięsa, warto pamiętać, że jeśli się już na nie decydujemy, to lepiej dla nas i planety, byśmy wybierali je z lepszych źródeł. Krajowa Rada Drobiarstwa, zapewnia nas, że możemy zaufać unijnej jakości i systemowi bezpieczeństwa żywności. Wszak świeżość produktu i jego pochodzenie jest w tym przypadku kluczowe. A jak to się przedstawia na tle Unii Europejskiej? Oto kilka istotnych punktów:

  •  Europejskie kurczęta i indyki są hodowane wyłącznie w systemie ściółkowym w ramach chowu ekstensywnego.

W całej Unii Europejskiej system ściółkowy stanowi jedyną formę hodowli na potrzeby produkcji mięsa drobiowego. Ptaki mają zagwarantowane odpowiednie warunki do dziobania, drapania i przestrzeń do swobodnego poruszania się.  

  •  Europejski drób jest wolny od hormonów.

Stosowanie hormonów i stymulatorów wzrostu w hodowli jest od dawna zakazane w całej UE. W celu zoptymalizowania procesu chowu, producenci stosują obecnie znacznie skuteczniejszą i jednocześnie przyjazną dla zwierząt metodę: wykorzystanie współczesnych, silnych i zdrowych ras drobiu.

  •  Nie ma w nim pozostałości antybiotyków.

Antybiotyki mogą być podawane wyłącznie z przepisu lekarza weterynarii i „w ilości tak małej jak to możliwe, ale tak dużej, jak to konieczne”. Odpowiedzialne stosowanie antybiotyków jest wymagane w leczeniu chorych zwierząt, w trosce o zapewnienie im właściwego dobrostanu. Po zakończonej antybiotykoterapii, konieczne jest zachowanie określonego ustawowo okresu karencji przed odstawieniem ptaków do uboju. Ma to na celu zapewnienie, że mięso trafiające następnie do spożycia nie zawiera już żadnych śladowych ilości leków. 

  •  W UE drób nie jest poddawany procesowi nastrzykiwania.

Konsumenci w UE mogą mieć pewność, że dokonują zakupu czystego mięsa mięśniowego, nienastrzykiwanego wodą.

  •  Nie należy myć surowego drobiu przed gotowaniem

W większości przepisów kulinarnych na potrawy z drobiu, zaleca się płukanie mięsa przed przystąpieniem do jego przyrządzania. Jak się okazuje, taka praktyka pod względem higienicznym jest bezużyteczna. Krótkie płukanie pod bieżącą wodą – w przeciwieństwie do późniejszej obróbki termicznej mięsa – nie eliminuje drobnoustrojów występujących zawsze w surowej żywności.

to jest nasz drob, kampania krajowej rady drobiowarstwa, glodna, dagmara rosiak

A skoro jesteśmy już przy gotowaniu. Zastanówcie się jakie są Wasze ulubione potrawy?

Czy kurczaka z reguły gotujecie w bulionach? Podajecie podsmażonego, a może pieczecie? Jest spectrum możliwości, z których można skorzystać. Kurczak odnajduje się znakomicie nie tylko z wieloma dodatkami, ale także przyprawami i stylami kuchni. Z resztą, czym byłaby kuchnia bez drobiu? Jeśli lubicie grzyby, pamiętajcie, że to najlepszy przyjaciel drobiu. Świetnie odnajdzie się w esencjonalnych zupach, pieczeniach lub makaronach. To smak dobrze nam znany i lubiany. A co w przypadku odważniejszych połączeń?

to jest nasz drob, kampania krajowej rady drobiowarstwa, glodna, dagmara rosiak

KURCZAK KOCHA OWOCE.

Morele, pomarańcze, a nawet owoc dzikiej róży – to trzy przykłady, w których drób odnajdzie się znakomicie. Było to popularne w kuchni Staropolskiej już w XVII wieku. Teraz powoli wraca do przepisów kuchni angielskiej, polskiej i kanadyjskiej. Kiedyś pomyślenie o kurczaku w połączeniu z kokosem było czymś niespotykanym. Teraz na każdym kroku są miejsca specjalizujące się w kuchni tajskiej, gdzie mleko kokosowe z niczym tak dobrze nie koresponduje jak właśnie z kurczakiem. A co powiecie na KFC? Smażony w głębokim tłuszczu, obtoczony chrupiącą skórką i glazurą. Zajadali się nimi siłacze, teraz zajada cały świat. A mi chociaż zdecydowanie bliżej do stylu koreańskiego niż Kentucky, czasem i takim nie pogardzę. A Ty? Jaki smak drobiu jest Ci najbliższy?

Warto przeczytać️

Tłusty Czwartek w Muusie Wspierać gastronomię można na wiele sposobów. Jednym z nich jest zakasanie rękawów i stanie ramię...
Zachwyt na All Inclusive - Jedziemy całą rodziną do Turcji – padło przy kawie na spotkaniu z moją siostrą...
Kim zostanę kiedy dorosnę Dzisiaj jestem kasjerką i sprzedawcą. Siedzę w malutkiej galerii w Złotym Stoku i próbuje przekonać...
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

bądź na bieżąco